ОБЕРЕЖНО - ГРИБИ!

/Files/images/гриби.jpg

Гриби — це дарунок лісу, але водночас і небезпечний продукт харчування, який може спричинити отруєння, а іноді й смерть. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що більшість людей висновки роблять лише на основі свого гіркого досвіду.

Правила безпечного поводження дітей з грибами:

1. Ніколи не кладіть в рот сирі гриби. Перед вживанням в їжу їх завжди варять і смажать.

2. Не їжте гриби, зібрані на дачі або в місті. Вони можуть виявитися отруйними.

3. Їстівні гриби ростуть тільки в лісі і збирати їх можна тільки з дозволу дорослих.

4.Якщо ви знайшли гриби під час прогулянки:

• не чіпайте їх руками;
  • негайно повідомте про це дорослому і покажіть це місце;
  • подбайте, щоб малюки або інші діти не чіпали гриби.

Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) з'являються через 1-4 години після вживання, грибів, залежно від виду гриба, віку та стану здоров'я потерпілого, кількості з'їдених грибів.

Біль та напади нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.

Перша допомога в разі отруєння грибами:

1 . Викличте «швидку медичну допомогу».

2. Одночасно, не очікуючи на її прибуття, негайно промийте шлунок: дайте випити 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; дайте активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими.

3. Після надання первинної допомоги дайте випити потерпілому міцний чай, каву або злегка підсоленій воду, щоб відновити водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки.

4. З'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, щоб вжити профілактичних заходів.

ОБЕРЕЖНО - ОТРУЙНІ РОСЛИНИ

/Files/images/растения.jpg

Гострі отруєння рослинами трапляються зазвичай у теплу пору року серед туристів, які вживають незнайомі рослини в їжу, або серед дітей, які відпочивають у літніх таборах, на дачах.

Інколи гострі отруєння рослинами можуть виникати під час самолікування, коли люди вживають екстракти, відвари трав. Деякі отруйні рослини спричиняють сильні опіки шкіри, слизових оболонок та алергічні реакції внаслідок контакту з ними.В

Україні зустрічаються такі отруйні рослини: беладона, багно, блекота, дурман, лавровишня, паслін та ін.

Правила безпечного поводження дітей з рослинами:

1. Не можна вживати в їжу незнайомі вам раніше рослини та ягоди, багато з них отруйні і можуть вам нашкодити.

2. Якщо ви сумніваєтеся їстівна ця рослина чи ні, не чіпайте її, запитайте у дорослих. За винятком кульбаби, всі рослини, що виділяють сік молочного кольору, отруйні.

3. Не можна вживати в їжу незнайомі ягоди.

4. Навіть їстівні рослини, овочі, фрукти і ягоди не можна вживати в їжу, не помивши їх.

5. Не чіпайте квіти, чагарники та інші рослини, якщо вони вам незнайомі. Небезпечним може бути навіть дотик до отруйних рослин. Вони можуть викликати опік шкіри і рани, які важко загоюються.

6. Слід пам'ятати, що стебла, листя, квіти багатьох рослин отруйні, а деякі отруйні ягоди можуть навіть спровокувати смерть людини.

7. Обов'язково вимийте руки з милом після повернення з прогулянки, з парку або лісу.

8. Існують також і лікарські рослини, вживати які можна тільки за показанням лікаря. Такі рослини можна збирати з дорослими на дачі або в лісі.

Перша допомога в разі отруєння рослинами:

► Дотримуйте принципів надання допомоги в разі цероральних отруєнь.
► Постраждалому дайте сорбенти, наприклад черствий хліб.
► Покладіть постраждалого в ліжко.
► Викличте «швидку медичну допомогу».