Що таке новий коронавірус SARS-CoV-2 (2019-nCoV)?

Новий коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

Симптоми

У людини, інфікованої SARS-CoV-2, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

 • гарячка;
 • кашель;
 • задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів SARS-CoV-2 спричиняє запалення обох легень.

Чи є вакцина?

Наразі немає вакцини для захисту від SARS-CoV-2. Найкращий спосіб запобігти зараженню — уникнути впливу цього вірусу.

Чи є лікування?

Не існує специфічного противірусного лікування від COVID-19. Люди, інфіковані новим коронавірусом, можуть звернутися по медичну допомогу, щоби полегшити симптоми.

Як захиститися від інфікування:

 • уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;
 • не торкайтеся обличчя немитими руками;
 • часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;
 • ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо і яйця;
 • уникайте незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.

Як запобігти поширенню інфекції:

 • якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);
 • якщо ви відвідували країни, де зафіксовано випадки COVID-19, і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу;
 • під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;
 • необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

Які алгоритм і тактика ведення контактних осіб?

30 січня 2020 року було отримано рекомендації щодо алгоритму і тактики ведення контактних осіб від Європейського центру з профілактики та контролю захворювань (ЄЦПКЗ).

Згідно з цим алгоритмом, ті особи, які не мали близького контакту з новим коронавірусом, зокрема пасажири, що прибули з епідеміологічно неблагополучних районів, не підлягають спеціальному медичному спостереженню. Їм рекомендовано самостійні нагляд і термометрію протягом 14 днів з моменту останнього можливого контакту з новим коронавірусом. Ці заходи може бути припинено, якщо у них відсутні симптоми ГРВІ.

Якщо температура підвищується, таким особам рекомендовано надягнути захисну маску і звернутися до лікаря.

Чим зайнятися з дитиною під час карантину:

топ-5 веселих та цікавих розваг.

Карантин, який оголосили по всій Україні через новий коронавірус, значно ускладнив життя батькам. Оскільки дитсадки та школи закрили на три тижні, дітей треба розважати вдома. Гуляти на вулиці можна і треба, втім, краще уникати скупчень людей, як-от на дитячих майданчиках. Краще прогулюватись парками чи виїжджати у ліс за місто. Ми ж пропонуємо декілька варіантів розваг, якими можна зацікавити дітей, сидячи вдома

Настільні ігри. Знайдіть час пограти з дитиною в його улюблену настільну гру. Її варто обирати за віком. Такі ігри прекрасно розвивають логічне мислення. Лото, карти, пазли – теж будуть цікаві для дітей будь-якого віку.

Заняття творчістю. В інтернеті можна знайти майстер-класи з хенд-мейду: аплікації, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок, декупаж, вироби з паперу, тканини, глини та інших матеріалів, виготовлення домашнього мила іт. д.

Читання книг. Якого кольору поцілунок - Росіо Бонілла; Хто живе у мами в серці - Светлана Ройз; Моя Любов - Астрід Деборд; Чи скучила за мною твоя борода? - К.Т.Хао; Велика Книжка СуперСил - текст Сусанна Ісерн. Иллюстрации любимой Росіо Бонілла; Равлик і Кит - Джулія Дональдсон; Мій Друг Кит - Бенджі Девіс.

Рухливі ігри. https://footyclub.ru/uk/pitomcy/igry-na-3-cheloveka-v-domashnih-usloviyah-vo-chto-mozhno-poigrat-doma/

Хатні справи. Долучайте дітей до домашньої роботи – їм цікаво, а для вас неабияка допомога.

На допомогу батькам ми готові надати невеличку збірку посилань для того, щоб ваші дітям було цікаво протягом дня.

http://www.raskraska.comМультики, природа, архітектура та багато іншого.

http://www.doshkolniki.comРозмальовки в режимі онлайн для дівчат та хлопців.

http://kazkar.info/ — це сайт із казками всіх народів світу. тут багато легенд України, вірші, сценарії дитячих свят. В медіатеці багато мультиків та аудіоказок.

https://chudo-udo.info/ – для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Сервіс безкоштовний і надає у вільне користування безліч матеріалів для скачування, в тому числі й авторські розробки викладачів за різними напрямками.

https://www.youtube.com/channel/UC3ukCDAJ12L5uIluBevmO7A – це дитячий розвиваючий/навчальний/розважальний Youtube-канал, на якому розміщено безліч розвиваючих відео. Використання матеріалів – безкоштовне.

https://www.youtube.com/channel/UCkSuRQb0oa3R6jGcbBkhM2w – дитячий розвиваючий канал, що дозволяє дітям розвиватися і навчатися одночасно. Перегляд всіх матеріалів безкоштовний.

«Карантинний» розклад дня для дітей

№ з/пФорми організації життєдіяльності дітейТривалість, год
1.Ранкова гімнастика.08:20–08:30
2.Підготовка до сніданку, сніданок.08:30–09:00
3.Заняття з батьками.09:00-9:35
4.Щоденні справи9:35-10:35
5.Підготовка до прогулянки, прогулянка, повернення з прогулянки. Гігієнічні процедури.9:35–11:35
6.Підготовка до обіду, обід.11:35–12:05
7.Гігієнічні процедури, підготовка до сну, сон.12:05–15:05
8.Поступовий підйом дітей, гімнастика пробудження, оздоровчо-профілактичні заходи, загартувальні процедури.15:05–15:20
9.Підготовка до підвечірку, підвечірок.15:20–15:50
10.Ігри, самостійна діяльність.15:50–16:00
11Рухова активність116:00-17:00
11.Підготовка до прогулянки, прогулянка.17:00 – 18:00
12.Перегляд мультфільмів, фільмів18:00-19:00
13.Підготовка до вечері, вечеря19:00-19:30
14.Спокійні ігри в родинному колі19:30-20:45
15Підготовка до сну, сон20.45

· До і після прийняття їжі в ігровій формі перевіряємо тривалість миття рук (ставимо таймери, співаємо пісеньку на 30 сек, малюємо фломастером цятки, які треба змити тощо).

· В щоденні обов’язки дитини може входити допомога у приготуванні їжі (хоча б зробити власний салат). Особлива справа на час карантину: щодня протерти робоче місце, вимикачі, дверні ручки.

· У заняття з батьками можуть бути включені різноманітні настільні та рухливі ігри, час для читання, ігор з LEGO, конструкторами, малювання (фарби, олівці, фломастери, на великих розмальовках чи на ватмані, крейдою, природними фарбами), ліпка, орігамі, рукоділля, саморобки, аплікації, набори для творчості, термомозаїки, картини блискітками тощо. Заняття обирають діти. Якщо кажуть «нічого не хочу» — записуєте наявні варіанти і тягнете, що випаде.
· Під час ігор не забувати про рухливі ігри, приміром, на зразок дитячих кеглів (у коридорі за можливості), дартс, «влучити» паперовою кулькою у кошик, тренування (якщо дитина ходить на спортивні секції), танці, кумедне дихання (дихальні вправи) на балконі чи ігри на балконі (з дорослими) — наприклад, знайди щось заховане.
· Перегляд мультфільмів, фільмів. Щоб це не був безцільний час, треба давати завдання. Приміром: після перегляду дати питання по побаченому на уважність (на маленький приз). · Перед сном почитайте дитині книжку, казку, щоб дитина заспокоїлась після активності і легко заснула. · Спокійні ігри дітей ввечері – це час без гаджетів: настільні ігри, складання пазлів тощо.

Харчування дітей

Як зміцнити імунітет, чим годувати дітей під час карантину і на що звернути увагу. Про це та багато чого іншого в ексклюзивному коментаріOBOZREVATEL розповідає дієтолог Олена Юдіна.

"Якщо говорити про раціон дітей, які зараз перебувають на карантині, то батькам варто звернути увагу на різноманітність раціону. Харчування дітей має бути різноманітним, але при цьому легким. Дітей не можна навантажувати. У дитячому раціоні обов'язково мають бути присутні молочні продукти. Це сир, молочні суфле, сирні запіканки або ліниві вареники.

Обов'язково повинні бути в раціоні натуральні компоти з сухофруктів. Дітям достатньо 150 грам фруктів в день. Обов'язково мають бути у дитячому раціоні фрукти. Як мінімум, одне яблуко дитина за день має з'їсти.

За нормами, у дитячому раціоні має бути багато картоплі і хліба, але я б зробила акцент на кашах. Якщо в раціоні дитини акцент буде зроблений на зерновому хлібі, або каші, буде тільки краще. Я б запропонувала батькам давати овочі у вигляді крем-супів, пюре або яскравих гарнірів до м'ясних страв. Щоб дитина їла овочі, страва має бути не тільки смачною, але і красивою.

Якщо батьки вміло завуалюють овочі, дитина буде їсти із задоволенням той самий гарбуз і навіть не здогадається про те, що саме вона їсть.

Я б порадила зробити акцент на плануванні свого робочого дня. Якщо мама не встигає вирішити робочі моменти, їй буде складніше викроїти час на кулінарні шедеври. А як відомо, у стресовій ситуації і за відсутності повноцінного харчування, в першу чергу, страждає нервова система. Саме тому батькам, зараз в умовах карантину потрібно з вечора чітко планувати свій наступний день і детально, практично покроково, планувати раціон дитини".

МЕНЮ ДИТИНИ-ДОШКІЛЬНИКА 4, 5 І 6 РОКІВ: ХАРЧУВАННЯ І РАЦІОН

Діти 4-6 років багато рухаються, а також активно ростуть, тому їх витрати енергії і потреби в будівельному матеріалі повинні забезпечуватися достатньою кількістю їжі.

Принципи правильного харчування

Збалансоване меню для дитини дошкільного віку дуже важливо. Воно не тільки забезпечить потрібними для росту нутриентами, але і підтримає роботу всього організму малюка, включаючи імунітет.

Основними нюансами, на які слід звернути увагу батькам дошкільнят, є наступні:

 • Калорійність їжі, що з’їдається дитиною 4 років, повинна становити близько 1700 ккал, для дитини 5 років – близько 2000 ккал, а для шестирічки – приблизно 2200 ккал.
 • Денна калорійність розподіляється на прийоми їжі таким чином: по 25% калорій на сніданок і на вечерю, близько 40% калорій на обід і всього 10% калорій для полудня.
 • Зростаючому організму особливо важливо отримувати достатню кількість білків – від 3 до 3,5 г на кожен кілограм ваги. Багатими білком продуктами є сир, м’ясо, яйця, риба, молочні продукти.
 • Не менш важливі і надходять з їжею жири. Їх дитина повинна щодня вживати приблизно 3 г на кілограм маси. Основне надходження жирів забезпечується включенням в раціон малюка рослинного і вершкового масла.
 • Вуглеводи для дошкільника є основним джерелом енергії. Їх норма споживання становить 15 г на кожен кілограм ваги дитини. Їх джерелами виступають крупи, фрукти, хліб, овочі, солодощі.
 • Дитина дошкільного віку має щодня вживати м’ясо, хліб, масло, молочні продукти, фрукти і овочі.
 • Такі продукти, як риба, сир і курячі яйця, дають дитині 2-3 рази в тиждень.
 • У харчуванні дитини варто мінімізувати кількість їжі з штучними хімічними добавками. Чим простіше будуть інгредієнти, з яких готується їжа для дитини, тим корисніше вийде блюдо для малюка.

Потреби дитини 4-7 років

Дитина дошкільного віку має отримувати на добу такі продукти:

Овочі, хліб,– в тому числі чорний, крупа і макарони, свіжі фрукти, сушені фрукти, борошно, м’ясо, молоко і молочні продукти, яйця, риба, сир, вершкове масло, цукор, рослинна олія, сметана, сіль

Рідина в раціоні

Питний режим дуже важливий для дошкільника. Дитині слід вживати по 60 мл рідини на кожен кілограм його ваги.Оптимальним обсягом пиття для дитини 4-6 років вважають 1,5 л. Нехай дитина п’є більше звичайної води, але також в його раціоні можуть бути свіжі соки, неміцний чай, замінник кави (цикорій), компоти із сухих, заморожених або свіжих фруктів, киселі, кисломолочні напої, молоко. Солодкі газовані напої дитині краще не давати.

Що включати в раціон не можна?

Дитині 4-6 років не варто давати:

 • Дуже гострі страви.
 • Кава.
 • Фастфуд.
 • Гриби.

Якими способами краще готувати їжу?

Хоча 4-6-річним дітям можна давати смажені страви, таку обробку для приготування їжі для малюків варто застосовувати по мінімуму. Найбільш оптимальними способами приготувати страви для дошкільнят називають запікання, обробку парою, гасіння і варіння.

Режим харчування

З 4-річного віку у дитини встановлюється чотириразовий режим прийому їжі, що включає сніданок, досить щільний обід, невеликий перекус (полуденок), а також не дуже багату вечерю.У деяких дітей бувають додаткові перекушування у вигляді другого сніданку або прийому їжі перед сном.

Слід організувати харчування дитини так, щоб дошкільник отримував їжу приблизно в однаковий час кожен день, навіть у вихідні. Не варто допускати перерв довше 4-6 годин. Якщо дитина відправляється спати о 21 годині, то його вечеря повинна бути не пізніше 19-30.

Як складати меню?

Продумуючи харчування дитини протягом дня, слід намагатися забезпечити всі потреби малюка і при цьому зробити їжу дошкільника різноманітною і смачною:

 • На сніданок дитина 4-6 років отримує 250 г основного блюда, яке може бути представлено кашею, стравою з сиру, омлетом. Також на сніданок малюкові дошкільного віку зазвичай дають 200 мл напою і бутерброд.
 • Обід дитини-дошкільника зазвичай включає 50 г овочевого салату або іншої закуски, 200-250 мл першої страви, 60-100 г м’ясного або рибного блюда з 120-150 г гарніру, а також напій в обсязі 150 мл і до 90 г хліба.
 • На полуденок дитина отримує печиво, булочку, фрукти, кефір, молоко, кисіль. Обсяг напою становить 200 мл, а випічки – 25-60 м
 • Основним блюдом на вечерю часто бувають крупи і овочі. Ця страва дитина отримує в кількості 200 м До нього дають 40 г хліба і 150 мл напою.
 • Комбінуйте страви в добовому раціоні так, щоб один вид продуктів не повторювався протягом дня. Наприклад, якщо на сніданок була каша, то в обід на гарнір запропонуйте овочі, а якщо до м’яса на обід був круп’яної гарнір, то вечеря повинна включати овочеве блюдо.
 • На вечерю не варто давати важкі для перетравлення страви, наприклад, м’ясо або страви з бобових.
 • Оптимально складати меню не на один день, а на цілий тиждень, оскільки деякі страви дають всього 1-3 рази в тиждень.
Кiлькiсть переглядiв: 336